Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupání - oleje, mýdla

17. 8. 2013
Informací je všude dost a dost, jedná se vždy o individualitu dítěte a úroveň , rozsah kožního problému. V případě mokvavých rozškrábaných míst jsme vždy jen omývali nutné části těla a jinak sprchujeme , tedy hlavně. 

Mycí oleje Elišce naprosto nevyhovovali, hlavně ne z ropy, jen přírodní a to jen opravdu v miminkovském období. Nyní namydlíme mýdlem z Mrtvého moře a na zadeček se mi osvědčil intimní olej pro děti od Atocku. Jinak občas použijeme mořskou sůl do vany a necháme děti vycachtat 20 minut, ale také jen v době kdy je kůže jaksi zhojená - mohou být rudé i suché fleky, ale ne do kůže, či oděrky, to je pak nepříjemné pro dítě. I tak se toho nebojte , sůl z mrtvého moře je bezvadná i tak zatáhne ranky, ale malé dítě to těžko pochopí jak to je nepříjemně pálivé.

Po koupání rychle osušit, odborníci tvrdí snad do 2 minut, zkrátka nenechávat ve vlhku a pěkně promazat.

Podporovat ať se děťátko maže samo, ať si kdykoli řekne kam potřebuje namazat. U Elišky je nyní velký pokrok už se nebrání mazání a právě naopak si říká, kde chce mazat, přesto svědění je stále ještě veliké. Mazání zabraňuje oděrkám a dalšímu rozdrápání, zároveň podporuje hojení. Pozor někdy může kůže i špatně dýchat. Je dobré poradit se s odborníkem, ale opravdu nemám koho doporučit, sama jsem se nedostala k příliš velkým profesionálům, i když jsme chodili také krátce do Motola na dětské dermatologické oddělení.

Pozor na letní dny, chlorované bazény, doma čištěné savem, pro Elišku hrůza, ale občas ji také nechám, sice ji kůžička pěkně zarudne, ale není to dobré, když dítě nemůže ochutnat tu bezva zábavu v bazéně a měla by jen tak koukat na ostatní... Raději tedy ve skupině vybrat jinou zábavu, aneb zařiďte si slaný bazén. My máme na balkoně občas napuštěn, mořskou solí zkvalitněn a tam si Eliška zablbne a my jsme též v pohodě.