Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alergie, nemoci,emocionální léčba

Vše co jsem vypozorovala u svých dětí se týká v podstatě jistě přecitlivělosti, či momentálnímu projevu dítěte v souvislosti s mnoha možnými příčinami. Jistě existuje lékařsky dokládáno, že pokud dítě má v rodině alergie u rodičů, astma, ekzém bude tomu s velkou pravděpodobností i u něj, ale je to vše získané, podle mě i když dítě přebírá geny, může a právě díky nemoci/ alergii má možnost , tedy velkou šanci se vyléčit.

Každá nemoc by měla být brána jako velká šance na vyléčení, zároveň posílení organizmu jako celku, což platí u dětí obzvlášť. Pokud není příčinou nemocí zranění většinou má i duševní/emocionální příčinu.

Na tu jsem se zaměřila po absolvování homeopatické léčby, která měla sice lepší výsledek než potlačující léky, po půl roce zhruba se ekzém znovu rozjel do nepříjemného stavu.

Po létě, kdy jsem ztrávili čas u moře a Eliška byla téměř bez ekzémku, my bylo jasné, že tudy cesta nevede.

Zašla jsem znovu po čase na rodinné konstelace, které mi mnohé napověděli, posunuli a stále mne posunují, odstraňuji staré vzorce chování, emoce zakotvené v rodinném systému, které zbytečně brzdí člověka.  A zkusila jsem terapii vlastní - terapii EFT techniky emoční svobody, které jsou na bázi akupresury - studovala jsem u MuDr. Prim. Miklánka, úžasného to pana doktora, primáře v Praze.  

Tyto a ještě další kroky mě, nás postupně dovedlo k úžasnému zjištění, Eliška skutečně již ekzémek skoro nemá, kůžička je ještě občas hrubá a pod kolínky a lokty mírně začervenalá, ale to jen zlomek toho jak vypadala letošní zimu. To jsme mazali střidavě kortikoidy a v noci dávali proti svědění ditiaden - pro děti píší , že je zakázaný---

Zkusila jsem terapii vlastní, tedy očistu duše a začala co nejvíce pracovat sama na sobě, abych na Elišku již nepřenášela vlastní problémy.  Udělala jsem si kurz terapeuta metody EFT, tedy emocionálního odblokování , věnovala se akupresuře a začala se zajímat o Reiki a čerpání energie a pravidelně aplikovat sebeočišťující a léčebné procesy tohoto druhu. Ráda bych ještě zmínila terapii Duhového Anděla, který pracuje s kineziologii - svalovým testem, Reiki a dalšími metodami najednou - tam jsme očistili mnoho nepříjemných Eůiščin stresů. A v neposlední řadě technika Léčebného kódu - kombinace energie  v místech proudících čaker a mantry, která rozpohybuje nefunkční , nečinné buńky v těle člověka, v daném nefunkčním orgánu. 

Někdy je to opravdu pro rodiče, či jedince samotného velmi těžké takto brát, ale pojďme nemoc brát jako posla určité zprávy-informace, že tělu či duši něco chybí, upozorňuje na příčinu , jistou nerovnováhu v těle, která potřebuje péči. Nepotlačovat, ale zjistit příčinu.

U Elišky pracuji na zkoumání příčiny různými způsoby, jelikož klasická medicína se tímto směrem příliš neubírá a orientuje se spíše na utlumení projevují nemoci,patří sem všechny již zmíněné techniky, terapie.

Malé děťátko je často velmi napojené na maminku tak výrazně. Aby se nemoc stala primárně její a nepřebírala bolesti, či těžkosti její či obou rodičů, je třeba toto pročistit.